הקמת עסק טכנולוגי

החלטתם לפתוח עסק בתחום מערכות מידע וטכנולוגיה? אם כן, הנה השלבים שאותם תצטרכו לעבור כדי להוציא את הרעיון הזה לפועל ולאפשר לעסק שלכם לשגשג ולהצליח:

  1. וודאו שיש לכם את כל הידע והכלים הנדרשים לשם כך – עסק בתחום מערכות מידע וטכנולוגיה מצריך לא מעט ידע בתחום וגם הכרות רבה עם הנושא. אם אתם מעוניינים לפתוח עסק כזה בעתיד בחרו באפשרות של לימודי תואר שני במנהל עסקים, לימודים שיספקו לכם את כל הכלים והידע שיעזרו לכם בעתיד, ובמיוחד במהלך עבודתכם בעסק.
  2. תכנית עסקית – חשוב שתגדירו מראש מה צפוי להיות אופיו של העסק שלכם, מהן מטרותיו, מה אתם מעוניינים להגשים וגם באיזה תחום בדיוק מתוכנן העסק שלכם להתמקד. הכנת תכנית עסקית תעזור לכם לעשות קצת "סדר בבלגן" ולהתמקד במה שחשוב באמת. תכנית כזו חשוב שתכלול את כל השלבים השונים עד להגשמת היעד, את הדרך שבה אתם מתכננים לעשות זאת וגם את התקציב שעומד לרשותכם.
  3. הוצאת רישיון עסק – על פי החוק במדינה כל עסק צריך להיות רשום וכדי להפעילו יש צורך ברישיון מיוחד. הפעלת עסק, ולא משנה באיזה תחום מדובר, וללא רישיון, היא עבירה פלילית לכל דבר ויכולה להוביל למאסר ולקנסות כבדים. כדי להוציא רישיון עסק יש לפנות אל הרשות המקומית באזור שבו מתכננים לפתוח את העסק וכן למלא את כל הטפסים הרלוונטיים לכך.
  4. העסקת עובדים – אם אתם רוצים להקים עסק בתחום מערכות המידע והטכנולוגיה, סביר שתרצו גם להעסיק עובדים. עסק בתחום כזה מצריך עובדים מקצועיים, עובדים בעלי רקע בתחום, ניסיון וכמובן גם ידע. כחלק משלבי הקמת העסק יש לבחון עובדים שונים, כדי להקים צוות שיוכל ללוות את העסק ולהגשים את מטרותיו ויש גם בחשבון על פי איזה הסכם עבודה מעוניינים להעסיק אותם ואילו תנאים רוצים להציע להם.
  5. מיקום העסק – פעמים רבות, ובמיוחד כשמקימים עסק בתחום טכנולוגי, מפעילים אותו בשלב הראשון מתוך משרד קטן ואפילו מהבית. אם אתם מתכננים להעסיק עובדים וחשובה לכם הנוחות והאווירה במקום, השקיעו מחשבה גם במיקומו של העסק. דאגו למצוא מקום שנוח ונעים לעבוד בו, מקום שהגישה אליו קלה וכן כזה שיוכל לספק לכם ולעסק שלכם את כל מה שצריך.
  6. משקיעים חיצוניים – ייתכן וכדי להפעיל את העסק שלכם תצטרכו לחפש משקיעים חיצוניים. כדי למצוא כאלה עליכם לשווק את הרעיון שלכם בצורה הנכונה וגם לשכנע את המשקיעים העתידיים שאכן מדובר בצעד הנכון והמשתלם להם ביותר. בדקו מול כמה משקיעים פוטנציאליים שונים ונסו לאתר את המתאימים לכם ולעסק שלכם.
  7. קבלת סיוע והטבות שונות – כבעלי עסק בראשית דרכו אתם ראשיים לקבל סיוע והטבות שונות. משרד התמ"ת מציע מגוון רחב של קורסים שונים שיכולים לעזור לעסקים קטנים וגם בינוניים, קורסים שמספקים שפע של כלים שימושיים. במקביל ישנן הטבות כספיות שונות שיכולות לסייע, הטבות שכדאי לבדוק מול מנהל החשבונות שמולו אתם עובדים.
קטגוריה:, פורסם ב12/11/2014

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.