5 כללים לניהול כספים בעסקים

כבעלי עסק, אנו נדרשים לבצע כל מיני תפקידים הקשורים בניהול העסק שלנו. בחלק מהתפקידים, יכול להיות שנפגין בקיאות גדולה אבל בחלק אחר מהתפקידים, לא נהיה מספיק מיומנים. אחד מהתפקידים הללו הוא תפקיד הקשור בניהול הכספים של העסק. בגלל שאנחנו לא מיומנים ולא בקיאים בכל הקשור לניהול הכספים, אנו יכולים להביא את עצמנו לעשות כל מיני טעויות. אותן הטעויות עשויות לגרום ללא מעט בעיות בהן, בעיה בתזרים המזומנים, ערבוב של כספי העסק עם ערבוב של כספי משק הבית שלנו וכו'. בעיות כאלה יכולות לפגוע משמעותית בסיכויי ההצלחה שלנו.  אז מה תוכלו לעסק על מנת להצליח לנהל את הכספים בעסק שלכם בהצלחה? נסו להקפיד על חמשת הכללים הבאים.

ניהול יומן כספים

עליכם לערוך יומן מסודר ובו לרשום כל יום את ההוצאות וההכנסות של העסק שלכם. בסוף החודש, תוכלו לעשות חישוב ולבדוק כמה כסף בדיוק נכנס לעסק שלכם, כמה כסף יצא ממנו וכמה אמור להשאיר לכם ביד לאחר הפחתה של הוצאות העסק מהכנסות העסק. זה גם הזמן לומר שחשוב מאוד לבצע הפרדה בין חשבון הבנק האישי שלכם לבין החשבון של העסק. ברגע שתפרידו את החשבון הפרטי מהעסקי, אתם מתחילים בצעד הראשון של ניהול כספים נכון ומבוקר.

יום הפקדות קבוע

עליכם לקבוע יום בשבוע, בו אתם מפקידים את כל הכנסות העסק שלכם בחשבון הבנק. עליכם לעשות זאת כל שבוע. ככה הכסף יהיה פחות זמין עבורכם ואז תוכלו לשמור עליו ולא לבזבז אותו מבלי שתהיה ביקורת על זה.

תאריך משכורת

עליכם לבחור תאריך קבוע בחודש, בו תמשכו את המשכורת שלכם. אתם תיקחו את הנתח המתאים מכל הכספים שהפקדתם בחשבון הבנק שלכם במהלך החודש. כמו עובד שכיר שיודע שהוא מקבל את המשכורת שלו בתאריך מסוים, כך גם אתם תעשו עם כספי המשכורת שלכם. הדבר גם יעזור לכם לא להתפתות ולמשוך את הכסף במהלך החודש.

הכנסות העסק

עליכם לקחת לעצמכם עד 80 אחוז מההכנסות של העסק, כשאין לכם חובות כמובן. את ה-20 אחוז הנוספים עליכם לחלק לתקציבי שיווק ופרסום לעסק וכמו כן לקופת חיסכון שתוכלו להשתמש בה במצב חירום. 

לדאוג לעתיד

ההמלצה הכי טובה היא להפריש כספים לחיסכון ולפנסיה באופן עצמאי. יש לעשות זאת מדי חודש. אחד האפיקים המשתלמים עבור עובדים עצמאיים הוא השקעת כספים בקרן השתלמות. נסו להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם לגבי זה וכמו כן לגבי תשלום הפנסיה המתאים שתצטרכו להעביר מדי חודש, על מנת שתהיה לכם פנסיה טובה בעתיד.

שורה תחתונה

אם תבחרו להתנהל לפי הכללים שהוזכרו לעיל, אתם רק תרוויחו מזה. מדובר על צעד גדול בדרך לניהול כספים מוצלח יותר וכמו כן צעד שיגרום לכם להצליח בכל הקשור לניהול העסק שלכם. אם תרצו לקבל עזרה משמעותית יותר על ידי בעל מקצוע בתחום, אז תוכלו לחפש אנשי מקצוע שנותנים ליווי לעסקים וכך לקבל עוד טיפים וכלים להתנהלות נכונה.

קטגוריה:, פורסם ב18/07/2019

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.