5 דברים שחייבים לדעת לפני שמשכירים משרד

השכרה של משרד איננה פעולה שעושים לעיתים תכופות. עם זאת, מדובר בפעולה בעלת משמעות רבה, שיכולה להשפיע באופן ניכר על הצלחה עסקית ועל פריון העבודה.

מכיוון שישנם סוגים רבים ומגוונים של נכסים מסחריים להשכרה כדאי לדעת על אילו היבטים כדאי לשים לב בכדי להצליח יותר. בשורות הבאות נסקור 5 דברים שחייבים לדעת לפני שמשכירים משרד. את הדברים נבחן הן מנקודת מבטו של בעל הנכס והן מנקודת מבטו של שוכר פוטנציאלי.

  1. לראות ולהיראות – בדרך כלל לא משכירים משרד מתוך כוונה שהוא יהיה נחבא אל הכלים. על פי רוב עדיף למצוא נכס במקום איכותי, שמאשר לראות ולהיראות. לא משנה אם מדובר במשרד של עורך דין, רופא פרטי, חברת ביטוח או משרד של חברת נסיעות – מיקום טוב מוסיף המון. לכן, אגב, כאשר רוצים לרכוש נכס להשקעה, כדי ליהנות מהכנסה שוטפת, עדיף לבחור מקום טוב ומוצלח שמסייע למצוא שוכרים טובים.
  2. שטח המשרד – לפני משכירים משרד חשוב לבדוק לאילו מטרות הוא יכול להתאים, בין היתר מתוך בחינה של שטחו במטרים רבעים. לשטחי משרד גדולים יש יתרונות וחסרונות ולכן חשוב שתהיה התאמה בין השטח בפועל לבין המטרות של החלל.
  3. פונקציונאליות – התאמה של משרד לתכלית שלו איננה רק פועל יוצא של השטח. דבר חשוב לא פחות היא הפונקציונאליות שלו. משמעות הדבר היא היכולת להתאים את החלל למטרות שונות בזכות עיצוב פנים, בזכות מיקום נכון של שטחי עבודה ושל חדר ישיבות וחדר קבלה או לובי. בעלי מקצועות חופשיים מחפשים בדרך כלל משרד פונקציונאלי, לאו דווקא הגדול ביותר. למעשה, כאשר מבצעים תכנון נכון ואפקטיבי, משיגים פונקציונאליות משופרת ואטרקטיבית גם של חלל מצומצם וכמובן שגם בחללים נרחבים.
  4. עיצוב מותאם – כאשר מחפשים משרד מתאים ניתן כמובן למצוא מקום שיש להשקיע בו בעיצוב ובפיתוח. עם זאת, עבור לא מעט בעלי מקצועות חופשיים או חברות עסקיות, ישנה העדפה למציאת נכס שכבר עבר תהליך של אפיון ועיצוב מותאם. בעל נכס שיציג לשוכר פוטנציאלי נכס מעוצב היטב, עם גופי תאורה מתאימים, עם הפרדה בין חללי עבודה שונים ואולי אפילו עם ריהוט חלקי ייצור העדפה לעומת נכסים שלא עברו אפיון והתאמה.
  5. תחזוקה ואחזקה – לא מעט בעלי נכסים מעדיפים להציע נכס עם שירות של תחזוקה ואחזקה. שטחי מסחר ומשרדים שמתוחזקים באופן שוטף שומרים על ערכם ומעניקים תמורה נאותה גם לשוכרים המרוצים.
קטגוריה:, פורסם ב28/07/2015

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.