פתיחת עסק בארה"ב

החלום האמריקני קורץ לרבים ומפתה אותם. יש מי שכינויה של ארצות הברית כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מהלך עליהם קסם. היא מצטיירת בעיניהם כמקום שבו "תתגשמנה כל התקוות"- במירכאות ובלעדיהן.

כיום קל יותר לפתוח עסק בארה"ב מבעבר

בשנים האחרונות חל שינוי מהותי באפשרות של ישראלים לפתוח עסקים בארצות הברית. השינוי חל עם חתימתו של הממשל האמריקני, בתקופת נשיאותו של ברק אובמה, עם ממשלת ישראל על שינויים בחקיקה ובנהלים של ההסכם ההדדי, המאפשר לתושביהן של שתי המדינות להשקיע בעסקים זו אצל זו, אלה אצל אלה.

אישור התקנות החדשות הסיר חסמים בפני מי שרצו לפתוח עסק; בעבר הם נדרשו להוכיח כי יש להם הון התחלתי מספיק, כי ביצעו בעבר סחר בין המדינות וכי יש להם הוכחת על הצלחות עסקיות יוצאות דופן. כיום הוצאת ויזה לארה"ב (הסוג הנדרש- E-2) קלה יותר, הואיל ותנאי הסף הנדרשים לקבלתה פחתו  והצטמצמו: כיום מי שמבקשים ויזה שתאפשר להם לעבוד ולפתוח עסק בארצות הברית נדרשים להוכיח הם אם מתכוונים לבצע השקעה מסחרית וכי ברשותם ההון הנדרש.

הגדרת המושג "עסקים" חלה על תחום רחב של נושאים ועיסוקים, לרבות מסעדות, מספרות, נדל"ן ותחומים שבהם ייווצרו מקומות עבודה נוספים לעובדים המקומיים.

הוצאת ויזה לארה"ב מאפשרת, בשלב הראשון, שהייה של עד חמש שנים, שאותה ניתן להאריך, ללא הגבלה, פעם אחר פעם, תוך הוכחה כי מבקש הוויזה עומד בכל התנאים הנדרשים. ויזה זו מזכה את בעליה בזכות לקבל מספר מהמוסד לביטוח לאומי האמריקני וכמו כן אשראי מבנק מקומי לצורך רכישת בית למגורים.

הכינו תכנית עסקית

כל מי שמתכנן לפתוח עסק חייב לבצע בדיקת שוק מקדמית, ללא קשר למיקום שבו הוא אמור לפתוח אותו, וזאת עוד לפני בדיקת התנאים הנדרשים במקום המסוים בכלל ובארצות הברית בפרט. אל תוותרו על תכנית עסקית, בדיקת היתכנות וכדאיות, לקיחה בחשבון של קשיים שונים שעלולים להיערם בדרככם, היכולת שלכם להתמודד עם קשיים במקום זר ועוד.

בעולם שבו  עצם השינוי הוא המשתנה הקבוע היחיד- אתם צפויים להיקלע לשוק תנודתי ותזזיתי, שקשה לתכנן בו לטווח ארוך. בהינתן חוסר הוודאות, חשוב מאוד שיהיה לכם מנטור עסקי, מלווה, יועץ, מישהו שמכיר היטב את התחום שבו אתם מתכננים לפתוח עסק. חשוב להתנהל באופן מושכל בין הסיכונים לסיכויים, להאמין בעצמכם, להצטייד באורך נשימה ובסבלנות כדי לשרוד תקופות קשות, ולא לוותר על החלום גם אם מתגלעים קשיים שונים בתהליך הגשמתו.

פתיחת עסק בכלל היא שינוי גדול בחייו של אדם. פתיחתו בארץ זה- על אחת כמה וכמה. לכן חשוב שתיצרו קשר עם מי שמכיר היטב את הביורוקרטיה המקומית ויודע לקצר ולייעל תהליכים, להזהיר אתכם מטעויות, ולהיות אתכם במקום ובזמן שבו יותר מתמיד- כל ההתחלות קשות.

בהצלחה במעבר מארץ ההגבלות הבלתי אפשריות לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

 

 

 

 

 

קטגוריה:, פורסם ב27/09/2017

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.