עבודה זמנית

הקמה של עסק חדש דורשת השקעה כספית של הון עצמי, ההשקעה הראשונית חיונית לרכישת הציוד הדרוש להפעלת העסק, השכרת מתחם פעילות וגם הבטחת מרווח נשימה בו תוכלו לפעול בשלבים ראשונים ללא רווחים משמעותיים. עסק בשלבי הרצה ראשוניים יהיה ברוב המקרים עסק לא רווחי, תכנון עסקי נכון הוא כזה המתבסס על ניהול פיננסי נכון המבטיח פעילות תקינה של העסק למשך כ-3 חודשים לפחות גם ללא הפקת רווחים.

מימון הקמת עסק בגיל צעיר

יזמים צעירים המבקשים להקים עסק אינם מחזיקים ברוב המקרים בהון עצמי המאפשר מימון עצמאי מלא של הקמת העסק. צעירים המבקשים להקים פאב, קיוסק או כל עסק עצמאי אחר פונים אל הבנקים בבקשה לקבלת הלוואה למימון ראשוני של הקמת העסק. הצעירים אינם מחזיקים בנכסי נדל"ן, רכבים או חשבונות חיסכון אותם יוכלו להציב כערבות לקבלת ההלוואה, דבר אשר מעורר בבנקים חשש ומגביל את מתן ההלוואות לאותם יזמים צעירים.

הבנקים רואים בעסקים קטנים סיכון כספים משמעותי, הם מאשרים מימון לעסקים קטנים רק בכפוף להצגת בטחונות או ערבויות. חשוב לציין כי ברוב המקרים מדובר יהיה במסלולי הלוואה בתנאים כלל לא אטרקטיביים. היזמים הצעירים הנתקלים בקשיים בקבלת הלוואות בבנקים מתבקשים לא להרים ידיים, ישנם גם פתרונות מימון חוץ בנקאיים אותם כדאי לבחון.

פתרונות מימון עסק חדש לצעירים

א.    חיילים משוחררים או בוגרי שירות לאומי יוכלו לעשות שימוש בכספי הפיקדון למטרת מימון הקמת עסק.
ב.    גיוס מימון ראשוני תוך קבלת הלוואות אישיות מחברים ובני משפחה.
ג.    סכומי כסף סבירים ניתן יהיה לקבל תוך פנייה אל הבנקים או אל חברות האשראי, כדאי להרכיב את מימון הקמת העסק תוך גיוס כספים ממספר מקורות.
ד.    גיוס כספים באתרי מימון הפונים בבקשת סיוע במימון החלום לקהל הגולשים.
ה.    פנייה אל קרן ממשלתית לסיוע לעסקים קטנים או קרן פילנתרופית.

פנייה אל הקרן לסיוע לעסקים קטנים

קרן הסיוע מעניקה לעסקים קטנים עד בינוניים הלוואות בערבות מדינה בתנאים אטרקטיביים, פעילות הקרן מתמקדת בעידוד יזמות והקמת עסקים חדשים לצד הישרדות של עסקים קיימים.

הבנקים באמצעותם ניתן לקבל הלוואה במסגרת הקרן הם בנק אוצר החייל, בנק מרכנתיל דיסקונט, בנק הפועלים ובנק מזרחי טפחות.

חשוב לציין כי הלוואה הניתנת על ידי הקרן לסיוע לעסקים חדשים ושאר קרנות מביאה עמה ברוב המקרים תנאים אטרקטיביים יותר, אך יש לקחת בחשבון כי אישור ההלוואה עלול להימשך זמן רב. בכדי לזרז את קבלת התשובה לכאן או לכן עליכם להקפיד להגיש את כל המסמכים הדרושים בהקדם האפשרי. כמו כן, הקרנות קובעות סכומים מקסימליים אותם ניתן ללוות, טרם הפנייה אל הקרנות כדאי לבחון האם התנאים והסכומים אכן תואמים את הצרכים והציפיות שלכם. לצד הקרן לסיוע לעסקים קטנים בערבות המדינה פועלות גם קרן שמש, קרן נתן וקרן ILFA.

קטגוריה:, פורסם ב27/11/2014

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.