מה לבדוק כאשר מעוניינים בנכס נדל"ן מסחרי?

רכישת נכס נדל"ן למטרות מסחר הינה אחת הרכישות הכי משמעותיות בדרך להקמת עסק. ברוב המקרים מדובר בנכסים יקרים יותר מנכס למגורים. ישנם נכסים שונים המיועדים להמרה עסקית כאשר דירה כזו תעלה יקר יותר מנכס רגיל שנועד למגורים בלבד. מסיבה זו, חשוב לבחון היטב את הכדאיות ברכישת נכס כזה כאשר במקרים רבים עדיף להישאר בתנאי שכירות ולא להיכנס לעלויות הגבוהות של נכס לקנייה.

בכל מקרה, לפני שנכנסים להרפתקה הזו של קניית נכס להשקעה, חובה ללמוד היטב את הנושא, להכיר את השטח ולבחור בסופו של דבר בנכס הכי בטוח, הכי אמין וכזה שאפשר יהיה למצות בעזרתו את הפוטנציאל העסקי.

נכס נדל"ן מסחרי – איך בוחרים?

אז החלטתם לקפוץ למים וללכת על רכישה או השכרה של נכס מסחרי. כאן חשוב לפעול בתבונה ולשקול את הצעדים במלוא תשומת הלב.

מהי המטרה שלכם?

לכל סוג של עסק יש את המבנה המתאים לו. עליכם לבחור את המבנה מבחינת השטח שלו, המיקום האסטרטגי שלו וכל מה שמרכיב את אפשרויות הגישה אליו. ישנם עסקים שאם הם לא יהיו בחזית, הם לא יהיו רווחיים כלל כי אף אחד לא באמת יראה אותם. מנגד יש בתי עסק שיכולים לשכון בתוככי קניונים או אפילו בבנייני משרדים ועדיין מעגל הלקוחות שלהם ילך ויגדל בהתמדה. ברור שהדבר תלוי בסוג העסק, אופיו ואופן מתן השירות ללקוחות.

מיהו קהל היעד שלכם?

בחירה נכונה במקום לעסק כוללת התחשבות בקהל היעד. לפני שבוחרים את המיקום, יש לבדוק האם יהיה ביקוש לעסק ולכל מה שאתם רוצים להציע בו והאם התושבים, עוברי האורח והעובדים באזור אכן יתעניינו בכם. ברגע שאתם בוחרים במיקום אסטרטגי מבחינת הלקוחות, העסק שלכם יהיה בנקודת זינוק מעולה.

כמה אתם מסוגלים להשקיע?

שאלת השאלות היא בדרך כלל כמה אתם למעשה רוצים או מסוגלים להשקיע. כי כפי שכבר ציינו, בעסקי נדל"ן, מדובר ברוב המקרים בעלויות גבוהות מאוד וההשקעה חייבת להיות מידתית בהתאם ליכולות שלכם. אל תקפצו למים עמוקים מידי אם אינכם בטוחים שאכן תוכלו לעמוד בעלויות ולשמור על העסק שלכם שיהיה כל הזמן במצב רווחי.

איך מחפשים (וגם מוצאים…) נכס נדל"ן?

כאשר אתם באים לחפש נכס איכותי ואמין, יש לכם למעשה כמה וכמה פלטפורמות העומדות לשירותכם מהם תוכלו לקבל מידע רלוונטי לגבי נכסי הנדל"ן השונים.

יש היום את המדיה הדיגיטלית שהשתלטה ממש על כל התחומים בחיינו והיא מציעה כמובן גם נכסי נדלן מכל הסוגים ולכל המטרות. מתוך המערכות הקיימות מומלץ לבחור בכזו המאפשרת לנו לסנן את המודעות הרלוונטיות לנו וכך לקבל את הפרטים על הנכסים המוצעים שעונים על פרטי החיפוש שלנו. כך אפשר כמובן להירשם לכמה וכמה פלטפורמות מידע מהסוג הזה ולקבל התראות כאשר עולה הצעה מתאימה.

יש כמובן גם את לוחות הנדל"ן המקוונות המתעדכנות כל הזמן בנכסים חדשים שעולים למכירה או להשכרה מה שגם כן עשוי לסייע לכם לאתר את הנכס הכי מתאים לצרכים שלכם.

היעזרו בסוכני נדל"ן

אנשים שעברו קורס תיווך נדלן וקבלו את ההכשרה לעסוק בתחום הזה של נדלן הם אלו שעשויים לספק לכם מענה מדויק.

אז נכון שלעיתים קל יותר ונגיש יותר לחפש במדיה המקוונת. עם זאת, חשוב לזכור שאין תחליף ליד האנושית ולבינה האנושית. ההתאמה של הנכס לצרכים דורשת רגישות, מקצועיות וידע מקיף בכל מה שקשור לעסקאות נדל"ן. על כן, במקרים רבים ההמלצה היא דווקא פנייה אל מתווכי נדל"ן.

קטגוריה:, פורסם ב23/10/2023

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.