זכיינות

זכיינות היא בעצם האפשרות החוקית שלך לנהל עסק שבו אתה מוכר מוצרים או מעניק שירותים במסגרת חברה גדולה יותר, שמאשרת לך להשתמש בשם שלה, במוניטין ועוד כלים כאלה ואחרים שאתה יכול לנהל את העסק העצמאי. העסק הוא עצמאי לכל דבר ועניין, אך זכיינות מאפשרת לך להיות חלק מחברה גדולה יותר, והנתון הזה נותן לך את הגב הכלכלי והעסקי הדרוש. כמובן שעסק זכיינות גם דורש ממך להוציא עוד כספים שצריך לשלם לחברה מדי חודש, אך הרעיון הכללי הוא להעניק לך את האפשרות לפתוח עסק עצמאי, שאותו תוכל לנהל ולהרוויח ממנו עד כמה שהפוטנציאל הכלכלי שלו מאפשר לך.

דוגמאות לעסקי זכיינות אנו יכולים במסגרת של תחנות דלק, חנויות של בגדים ומסעדות, בתי קפה ועוד.

זכיינות – יתרונות משמעותיים

לא תמיד אתה רוצה להמשיך ולהישאר שכיר. חלומם של רבים הוא דווקא לפתוח עסק עצמאי, אך הבעיה היא שעסק עצמאי הוא מהלך מאוד מפחיד לרבים, משום שאין כאן את האפשרות לקבל משכורת בטוחה כל תאריך קבוע בחודש, ואין כאן את האפשרות להקטין את הראש ולעשות את העבודה. עם זכיינות הפיתרון הוא קל יותר, משום שעסקי זכיינות מאפשרים לך להיות עצמאי עד כמה שניתן, משום שעסק שעובד על זכיינות יכול להתנהל על פי הקריטריונים של החברה האם, אך המנהל הוא אתה, והדרך שבה הדברים יתנהלו ייקבעו על ידיך. באמצעות זכיינות אתה יכול להפוך להיות עצמאי ולקבל את כל הכלים לניהול העסק.

חסרונות של זכיינות

אמנם מצד אחד אתה עצמאי לגמרי ומצד שני לחברה האם יש את כל האינטרס להעניק לך את הכלים לנהל עסק מכל ההיבטים שלו, וזאת באמצעות הענקת מכשירים, מוצרים ואף ידע שמועבר על ידי מתן הרצאות לך ולעובדים.

הבעיה היא שכל זכיין אמור לשלם מחיר התחלתי גבוה יחסית עבור הזכות להשתמש בשם ובלוגו של החברה האם, וזאת בנוסף לתשלומים החודשיים שאתה צריך לשלם בהפרשות מתוך ההכנסות לחברה עצמה. זכיינות מן הבחינה הזו מחייבת אותך להתחיל לעבוד קשה ולתת את התמלוגים החודשיים. הדבר הזה גורע מרווחים שאתה יכול לגרוף אל כיסך במידה ובחרת לפתוח דווקא עסק עצמאי שלא במסגרת זכיינות.

כדאי תמיד להתייעץ

ההמלצה היא לא לקבל את ההחלטה לבד על סמך תחושות בטן והרגשות, אלא דווקא להתייעץ כמה שיותר עם אנשים שמבינים, או עם חברים ומשפחה, וכך תוכל לדעת באמת עד כמה אתה יכול לעשות את זה. כמובן שאתה חייב להאמין בעצמך, בין אם מדובר בעסק עצמאי לכל דבר או זכיינות. בכל מקרה, יש לך את האפשרות לתת לעצמך את ההזדמנות להפוך להיות עצמאי, בין כך או כך. הפוטנציאל שלך הוא הפוטנציאל של העסק שלך, של הרצון של להיות עצמאי.

קטגוריה:, פורסם ב11/09/2014

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.