פתיחת עסק- יזמות עסקית

בעלי עסקים רבים, מתלבטים האם מבחינתם הצעד הבא הוא לפתוח סניפים נוספים, או שמא הגיע הזמן להתרחב ולפתוח חנות מקוונת. רבות הן התועלות של פתיחת חנות אינטרנט, רבים אף גורסים כי המציאות הקיימת, מחייבת התרחבות של קהל הלקוחות, זאת ניתן לעשות על ידי פתיחת חנות אינטרנט איכותית.

אם בעבר המותג ושם החנות היה הדבר היחיד שבעצם גורם לאנשים להגיע לחנות, הרי שכיום, הכפר הגלובלי שכה קרוב בעזרת האינטרנט, מאפשר לרבים לפתוח חנות אינטרנט, למכור שלל מוצרים ולהרוויח סכומי כסף נכבדים. יחד עם זאת, חשוב לציין כי חנות איכותית, דורשת השקעה רבה של זמן ואף כסף, בכדי להיות ממותג ולהגדיל את ההכנסות. היתרון הגדול הוא שלא באמת קיימים גבולות. חנות אינטרנט יכולה להכיל שלל רב של מוצרים ובעזרת קידום נכון, ניתן להרוויח סכומים נכבדים. בהתחשב בכך שלא קיים הצורך בחנות ממשית, נחסך כסף רב (תשלומים שוטפים של תפעול העסק).

מה חשוב לבצע בעת פתיחת חנות אינטרנט?

  • בדיקת השוק – אין כל ערובה להצלחת חנות אינטרנט, טובה ככל שתהיה. לכן, נדרש לבצע סקר שוק (כמו כל הליך פתיחת עסק). לבדוק מי המתחרים, לראות מה הערך המוסף שהאתר יכול להציע (אחריות, משלוח מהיר וכדומה) ולראות האם השוק אינו רווי בחנויות וותיקות יותר, כאלו שיורידו מכמות הרווחים באופן משמעותי.
  • עיצוב נכון – הכוונה היא אינה רק עיצוב מרהיב, אם כי גם עיצוב נגיש, שמאפשר שהייה נוחה באתר. ההזמנות יתבצעו, רק כאשר תהיה חווית משתמש נוחה וקלה. לכן, חשוב לשלב בין עיצוב יפה, לבין אחד כזה שיצור אמון בפני הלקוח. חשוב לזכור כי בסופו של דבר, הלקוח צריך להשאיר את פרטי כרטיס האשראי שלו על מנת לבצע הזמנה. לכן הרושם הראשוני הוא חשוב מאוד. המחיר הנמוך הוא לא זה שייסחף בהכרח את הקהל.
  • שליפת נתונים ומעקב – בכדי לעמוד עם האצבע על הדופק, חשוב לבחור בתוכנות ניהול נוחות, שיעזרו לבדוק ולעקוב אחרי התנועה באתר ולא פחות חשוב, הרכישות באתר. אתר יכול להביא תנועה רבה, אך ללא ביצוע כל רכישה. לכן חייבים לבדוק מה היחס בין כמות הכניסות לבין כמות הרכישות. חשוב להסיק את המסקנות ולבדוק האם יש דברים שצריך לשפר. בנוסף, חשוב להכין מעין מועדון לקוחות, על מנת לקשור את הלקוחות הרלוונטיים באתר ולפרסם מגוון דברים.
  • קידום האתר – גם אם האתר יהיה המושקע ביותר, שנעשה אי פעם ומחשבה רבה תילקח בכל פרט ופרט, הדבר לא יהיה שווה מבלי שיופיע בתוצאות החיפוש הראשונים של גוגל. לכן, מומלץ לבצע קידום בשיטת SEO. המטרה היא כמובן שברגע שמישהו מחפש מוצר כמו ארון שירות כתר, יוכל לקבל את התוצאות הרלוונטיות עם האתר שלכם.

פתיחת חנות אינטרנט, עשויה להגדיל משמעותית את קהל הלקוחות וכמות ההכנסות. יחד עם זאת, הדבר דורש תחזוקה וקידום והשקעה כספית היתרון – במרבית המקרים, מדובר על הוצאות זולות בהרבה מאחזקת חנות ממשית עם אותה הכמות סחורה שמציעים באתר. 

קטגוריה:, פורסם ב11/01/2017

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.