פתיחת חברת הסעות - יזמות עסקית

בשנים האחרונות, בשל התחבורה הציבורית שבמקומות רבים, לוקה בחסר ובשל הביקוש שהולך וגובר לנסיעות פרטיות – שאינם ברכב הפרטי, עולה מאוד כוחן של חברות ההסעה הפרטיות. נראה כי חברת הסעות פרטית הפכה לעסק איכותי. חברה אשר מציעה מחירים אטרקטיביים, כלי תחבורה איכותיים ובטוחים ונהגים ללא רבב, תוכל למצוא עבודה.

היתרון הגדול בחברת הסעות פרטית, שפעמים רבות חברות אלו נקשרות לאורך זמן עם גופים עסקיים (הסעות לעובדים, בתי ספר וכדומה) ובנוסף רבים בוחרים באוטובוס משפחתי לנסיעות לאירועים וטיולים. הדבר מוסיף לגיבוש משפחתי והן לגיבוש העובדים.

 

מה חשוב לעשות לפני הקמת חברת הסעות פרטית?

בשל העובדה, שאף אחד לא בא למקצוע מסוג של פילנתרופיה, מטרת מקימי העסק הוא להרוויח כספים. אי לכך, חשוב לבצע מספר בדיקות מקדימות לפני כניסה לעסק של שירותי הסעות שונים. לכן, כמו כל עסק, יש לעשות מחקר שוק מעמיק, בדיקת עלויות ולהוציא תכנית עסקית מסודרת.

להלן מספר בדיקות ופעולות שיש לבצע קדם פתיחת חברת ההסעות:

  • חיבור נכון בין בעלי החברה – מדובר בעסק דינמי שמצריך תשומת לב רבה. יש לשכור בעלי מקצוע כנהגים ותיקים ומוסמכים, מנהל צי רכב, אנשי מכירות ומערך שיווקי של ממש. חשוב לבחור בקפידה את השותפים העסקיים. בנוסף, יש לעבוד על פי תכנית עבודה מפורטת ולהבין את השוק. בשלב מסוים, יותר מדי שותפים, אמנם יוכלו להציע תקצוב ראוי, אך לא יגרפו רווחים.
  • תכנית עסקית מפורטת – בהמשך לסעיף הקודם, חשוב מאוד להגיע לכדי מימוש הרעיון כאשר עומדת בפני בעלי החברה לעתיד, התמונה המלאה. מה ההשקעה המתבקשת, מה התחרות הקיימת בשוק, מה הרווח התפעולי הצפוי וכדומה. כאמור, כל עוד אין בעל החברה לעתיד הוא אמיד מאוד, סביר שיצטרך להשיג מקורות מימון – מימון חוקי יגיע רק על ידי הצגת תכנית עסקית מפורטת.
  • בירוקרטיה – ככל עסק, יש לפתוח תיק במע"מ ומס הכנסה, להירשם כחוק ברשם החברות, לפעול לקבלת תו תקן ותקני ISO השונים וכדומה. בנוסף, יש לפעול מול משרד התחבורה. חברה חוקית היא אחת המחזיקה בכלל האישורים הנדרשים להפעלת עסק ובפרט עסק המסיע נוסעים רבים.
  • מיקום – בחירת המיקום היא חשובה מאוד. חשוב למצוא מקום שמחד, יהיה זול יחסית עבור אחסון צי הרכב. בנוסף, יש לקבוע מיקום שייתן מענה אמתי לפלח שוק עד כמה שיותר גדול.
  • כלי רכב – על מנת להתחיל לפעול, יש לרכוש מספר של כלי רכב. חשוב לדעת כי מחירו של אוטובוס איכותי, עומד על כ – 200,000 אירו. יש כמובן לרכוש גם מיניוואן (כמו מונית שירות) על מנת לתת מענה לנסיעות עם כמות נוסעים נמוכה יותר. בנוסף לעלות הרכישה, יש לשלם מסים ואגרות. כלי רכב כאוטובוס, נדרש לבצע בדיקת התאמה לחורף (מותנה בחידוש הרישיון). כך שאחזקת כלי הרכב עשויה להיות יקרה ולעתים אינה מחזירה את עצמה.
  • ערך מוסף – כחלק מפעולות השיווק, חשוב להראות מה הוא הערך המוסף של כל חברה וחברה. העסקת נהגים וותיקים, שילוב של שני נהגים לנסיעות ארוכות, זמינות ומחיר הם רק חלק מהשיטות. חשוב למצוא תכנית שיווקית איכותית ואנשי שטח על מנת לוודא שתהיה הזרמת עבודה באופן תדיר.
קטגוריה:, פורסם ב11/01/2017

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.