מצב העסקים בישראל אינו מזהיר, 80% מהעסקים שנפתחים נסגרים במהלך חמש שנים הראשונות לפעולתם. חושבים לפתוח עסק? לפניכם דגשים חשובים איך להימנע מלהיכנס לסטטיסטיקות השלילית, להגשים את החלום ולהיות בעל עסק עצמאי.

5 נושאים חשובים שיש לקחת בחשבון לפני הקמת עסק

אז מה הן הסיבות לכך שכל-כך הרבה עסקים בישראל נכשלים? ישנם הרבה סיבות אך לדעתנו, רוב בעלי העסקים בישראל לא מתחשבים בחשיבות של תכנון יעיל ומסודר של כל שלב ושלב בפתיחת עסק ועל זה נכשלים או לא ממצים את הפוטנציאל העסקי שבחזון שלהם, לפניכם דגשים שחובה (!) ליישם לפני פתיחת עסק:

 1. ייעוץ עסקי – ייעוץ עסקי הינו דבר שחשוב בכל לב ושלב בחייו של עסק, לפעמים החזון שלנו כל-כך ברור לנו אך עדיין לא מצליח, לכן ייעוץ עסקי מאנשים מקצועיים יכול להביא נקודת מבט אחרת שתשים את אור הזרקורים על דרכים שונות להשיג את המטרות והיעדים שלך.
 2. כתיבת תוכנית עסקית להקמת עסק – תוכנית עסקית לעסקים חדשים שונה מאוד מתוכנית לעסקים קיימים, כתיבת תוכנית עסקית לעסק חדש חייבת להתבצע ע"י מומחים בעלי ניסיון עם תוכנית עסקית לעסקים חדשים, תוכנית עסקית לעסק חדש הינה מאוד מורכבת בגלל שאין הוכחות חד משמעיות ומספיק נתונים כדי לקבוע את היעדים, הימנעות מבעיות עתידיות וכו'.
 3. תוכנית שיווקית לעסק חדש – שיווק של עסק חדש הינו מורכב לעומת עסק בנוי והדבר המרכזי שיש לבנות זה מעגל לקוחות ולעלות את המודעות לעסק החדש שרק נפתח, בתוכנית השיווקי שלכם התמקדו ביצירת מודעות למוצר/ שירות ואם צריך הגדילו את התקציב לשיווק הראשוני.
 4. מקורות מימון או משקיעים – יזמים רבים שרוצים לפתח עסק חדש אך אין מאחוריהם "גב כלכלי" יצטרכו למצוא לעצמם מקורות מימון ואפילו משקיעים, לרוב כדי לקבל מימון יהיה עליכם להציג תוכנית עסקית ושיווקית לתקופה הראשונה ואף להציג אותם אל מול המשקיעים.
 5. תכנון מיסים – נושא המיסוי הוא אולי אחד המכשולים הכי גדולים לבעלי עסקים חדשים, ישנם הרבה מסלולים של מיסוי והכדאיות באיזה מהם לבחור נקבע לפי ההכנסות של העסק:
  1. עוסק פטור – עוסק פטור הינו עוסק שסך המכירות אינו עולה על 100,187 ₪ , כמו שמו הוא העוסק פטור מתשלום מס וכן אינו יכול להפיק חשבונית מס אלה רק קבלה.
  2. עוסק מורשה – עוסק מורשה הינו עוסק שלא עונה על ההגדרה של עוסק פטור וכן הוא מחויב להוציא חשבונית מס על עסקאות, בנוסף עוסק מורשה זכאי לקבל זיכוי מס על הוצאות וכן משלם מס לפי מדרגות המיסים הקבועות בחוק.
  3. חברה בע"מ – חברה בע"מ מוגדרת כגוף משפטי הרשום רשם החברות בישראל, לחברה בע"מ ישנם יתרונות רבים במידה והחברה צמחה וגדלה וכך גם הכנסות החברה, היתרון הכי ברור של חברה בע"מ הינו זיכוי המיסוי שיכול להיות מאוד משמעתי לעומת עוסקים מורשה המכניסים את אותם סכומים.

 לסיכום,

פתיחת עסק הינו דבר מורכב ובמצב העסקים שלנו בישראל, חשוב מאוד להתייעץ עם חבה מקצועית ומנוסה שתלווה אתכם בכל שלב ושלב ותעזור לכם בכל דבר שאתם  צריכים על מנת לצלוח את התקופה הראשונה של העסק שלכם.

קטגוריה:, פורסם ב28/03/2019

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.