עסקים לקנייה

חיפוש עסקים המוצעים למכירה, אינה משימה פשוטה, ולא כל אדם יכול לבצעה, אלא אם הבין מראש מהם הסיכונים הכרוכים בכך.
על מנת לבצע רכישה נבונה של עסקים, על המשקיע לדעת מה הוא מחפש, ומהם הרווחים העתידים שמהם הוא יוכל ליהנות.
קיימים כיום עסקים רבים למכירה, אך נשאלת השאלה כיצד מבצעים את החיפוש ואל מי נכון לפנות?
הרשת הוירטואלית כזירת עסקים
חיפוש עסקים לקנייה, נכון שיתבצע ברשת הוירטואלית.
כל בר דעת יודע כיום, כי מי שמעוניין למכור דבר מה, נכנס אל רשת האינטרנט או לאתר אינדקס עסקים ומפרסם את מרכולתו, כך גם מי שמחפש לעצמו רכישה מעניינת.
עסקים רבים אשר מוצעים למכירה, מפורסמים גם הם ברשת הוירטואלית, וכל שעליכם לעשות הוא להקליק במנוע החיפוש "חיפוש עסקים לקנייה" והתוצאות שאיתר מנוע החיפוש, יופיעו לפניכם.
מבין כל האופציות, יהיה עליכם לברור את העסקים הבודדים שמשכו את תשומת ליבכם ולהמשיך בתהליך הכולל בדיקה קפדנית, בירור מקיף של הסיבה לשמה נמכר העסק, בחינת דו"ח התזרימים ופנייה לעורך דין שילווה אתכם בתהליך.

חיפוש עסקים- מה עלינו לבדוק

  • דבר ראשון שעלינו לבדוק עם בעל העסק הנוכחי, הם דו"חות התזרימים של העסק. דו"ח זה יפרט לנו את ההכנסות וההוצאות של העסק בכל שנה. לעיתים קיימים עסקים שנמצאים בהפסדים בשל ניהול כושל, ועל כן אין צורך לשלול בצורה מיידית את הרכישה וכדאי לבחון את הסיבות בשלן נמצא העסק בהפסדים.
  • בחנו את נתוני השוק של התחום בו פועל העסק. אם לדוגמא בחרתם לרכוש מפעל לייצור שרוכים, בדקו מי הם המתחרים, מהו מחזור המכירות השנתי בתחום זה ועוד.
  • ככל שתבצעו שיעורי בית נרחבים יותר, כך תהליך חיפוש העסק, יהיה בטוח יותר.
  • בקשו מבעל העסק להיות עמכם בשקיפות מלאה.
  • התמקחו על המחיר ההתחלתי, כידוע משא ומתן הוא חלק בלתי נפרד של רכישה וקנייה. אל תהססו להוריד את המוכר למחיר אשר נראה לכם רלוונטי.
  • חפשו מידע ברשת אודות העסק בו אתם מעוניינים. פעמים רבות עסקים מתפרסמים בעקבות כתבות תדמית, או לחילופין מתפרסמות כתבות בגנותן. ככל שתחפשו יותר אינפורמציה ספציפית על העסק, כך תוכלו גם להיות חשופים יותר למידע.
  • כמו כן, היכנסו אל אתר האינטרנט של העסק, וצפו בלקוחות אשר נעזרים בשרותיו של העסק וחפשו אחר מכתבי תודה של לקוחות מרוצים.
  • חיפוש עסקים לקנייה צריך להתבצע בקפדנות תוך נבירה של כל שבב אינפורמציה אותה אתם יכולים להשיג. לעולם אל תעשו צעד פזיז מדי שיגרום לכם לאבד את כספיכם.
קטגוריה:, פורסם ב11/09/2014

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.