הקמת עסק מדריך לעולה

כל מי שמתכננים פתיחת עסק חדש צריכים להיערך לקראת מסע ארוך, אשר לא אחת עלול להתברר כדרך חתחתים במבוכי הביורוקרטיה הישראלית. אל הקשיים הטבעיים הצפויים לכל מי שמתעתד לפתוח עסק מצטרפים קשיים נוספים העומדים בדרכם של עולים חדשים המתכוונים לפתוח עסק. לא אחת נוצרים קשיים בתהליך הסדרת מעמדם כתושבי קבע.

פתיחת עסק על ידי עולה חדש מחייבת אפוא להתוודע אל כל הפרטים החשובים והמהותיים שחשוב לדעת לפני פתיחת העסק וכתנאי הכרחי לפתיחתו.

עשר שנים לפחות הם משך הזמן המינימאלי הנדרש מעולה חדש כתנאי לפתיחת עסק. בהינתן תנאים מסוימים עשוי להיחשב לצורך זה גם מי שנמצא פחות מפרק זמן זה.

על מנת להתגבר על כל המכשולים והמהמורות הצפויים וכדי לנצל הטבות שונות המגיעות, חשוב ומומלץ ליצור קשר עם עורך דין הגירה על מנת לצלוח אותם. משרד המתמחה בסיוע לעולים  יכול להיות לעזר רב  לעולים מול הגורמים השונים כגון שלטונות המס, משרד הפנים, משרדי ממשלה נוספים ועוד.

ישנם גופים שמעניקים סיוע לעולים חדשים

קיימים גופים שונים המעניקים סיוע לעסקים קטנים ובינוניים שפותחים עולים חדשים. עסק קטן מוגדר כעסק המעסיק עד 50 עובדים, עם מחזור מכירות עד חמישה מיליוני דולרים בשנה, ש-90% לפחות ממנו הם בבעלות פרטית. עסק בינוני מוגדר כעסק המעסיק עד 100 עובדים, עם מחזור מכירות עד 20 מיליון דולר בשנה, ש-90% ממנו לפחות הם בבעלות פרטית. גופים כאלה הם, בין היתר: התאחדות יזמים בישראל הפועלת בשיתוף פעולה עם הסוכנות היהודית, הג'וינט ומשרדי ממשלה שונים; הקרן לעולה  העצמאי במשרד לקליטת עלייה; קרן ניו יורק; קרן פיטסבורג; קרנות "קורת ישראל" – עמותה לפיתוח כלכלי.

חשיבות הייעוץ המקצועי אינה רק בחשיפת מכלול האפשרויות הפתוחות בפני העולים החדשים המתכננים פתיחת עסק חדש- דבר חשוב ביותר כשלעצמו-  אלא בתחושת הביטחון כי יש גורם מלווה, תומך, שמסייע לעולה בתחילת דרכו והוא אינו לבד.

חשוב ורצוי לדעת מהיכן ניתן לקבל מימון, מענקים, הלוואות וכמו כן להימנע משגיאות שעלולים לעשות מי שמתחילים את דרכם בתחום חדש עבורם.

לפני הכל- הסדר את מעמדך כעולה חדש

חשוב ביותר להסדיר את מעמדכם כעולים חדשים לעניין פתיחת עסק, כדי שתוכלו למצות את מלוא הזכויות המגיעות לכם ממעמד רשמי מוכר זה. כאשר אתם יוצרים קשר עם משרד עורכי דין המתמחה בטיפול בעולים חדשים בכלל ובתחום פתיחת עסק על  ידי עולה חדש בפרט אתם זוכים לגיבוי ולליווי שהם כה חיוניים עבורכם – קל וחומר בתחילת הדרך.

בשורה התחתונה יש דברים רבים שעל כל מי שעתיד לפתוח עסק להסדירם מבעוד מועד, ללא קשר לעובדה כי הוא עולה חדש. ניתן לקבל ייעוץ, הכוונה וליווי מט"י, אשר לו סניפים בכל רחבי הארץ.

בהצלחה בקליטה בכלל ובעסק החדש המתוכנן בפרט!

 

 

 

קטגוריה:, פורסם ב26/09/2017

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.