אין סודות בהתנהלות כלכלית נכונה. העיקרון הוא פשוט וגלוי: ההכנסות אמורות להיות גדולות מההוצאות. כאשר המצב הוא הפוך, משק הבית עלול להיקלע ולהיגרר לחובות, אשר טבען לתפוח ולהקשות את החיים, לפגום באיכותם, לסחרר את בעלי החוב בדאגה מתמדת.

התנהלות כלכלית נכונה, מושכלת, היא התנהלות, אשר מונחית על ידי הכרה של ההכרח בהתייעלות מתמדת ובחיסכון קבוע. היא מותנית גם בצרכנות נבונה, שבה לא צורכים מעבר לנחוץ. לא חורגים מרשימת הקניות.

הצורך ברישום קבוע של סך כל ההכנסות וההוצאות

התנהלות כלכלית נכונה מחייבת רישום קבוע של סך כל ההוצאות וסך כל ההכנסות. התנהלות כלכלית נכונה כרוכה במאמץ מתמיד להגדיל את מקורות ההכנסה, בכל דרך אפשרית.

אין כל בושה בקבלת ייעוץ. ההיפך הוא הנכון. יועצים לכלכלת בית נכונה עשויים לשנות לכם את זווית הראייה ובעיקר את ההתנהלות השוטפת. ייעוץ כזה, הכרוך, כמובן, בנכונות לשתף פעולה ולהכין שיעורי בית עשוי לגלות לכם שאתם מוציאים פי שניים ואף שלושה מהסכום שאותו אתם חושבים שאתם מוציאים, ומרוויחים – נטו- פחות מכפי שנראה לכם.  חשיבתו של ייעוץ הוא באפשרות ובהזדמנות שלכם להיווכח להיכן "נוזל" הכסף שלכם ומה הם זללני הכסף הסמויים.

התנהלות כלכלית נכונה ומאוזנת

התנהלות כלכלית נכונה פירושה ערנות ונכונות לנצל הזדמנויות שונות בכלל והזדמנות עסקיות בפרט. לפעמים פיטורין מחייבים מציאת מציאת מקור הכנסה חלופי וכן חישוב פיצויים אשר מניעים אנשים לחפש הזדמנויות.

התנהלות כלכלית נכונה פירושה, בין השאר, הכבוד שאתם רוחשים למאמץ שלכם להרוויח כל שקל ולהעריך כל שקל. התנהלות כלכלית נמוכה פירושה מודעות לצורך להתנהל באופן מושכל, מאוזן ושקול, כאשר מפנימים ומטמיעים אורח חשיבה מוכוון חיסכון.

קופה ליום סגריר

לא כל דבר ניתן לתכנון ולחיזוי אבל סביר להניח, במידה קרובה לוודאות, כי תמיד עשוי או עלול "לצוץ" צורך בלתי צפוי, אשר יחייב אתכם להוצאה כספית חריגה ,שלא כלולה בסך כל ההוצאות השוטפות הקבועות. לשם כך חשוב להקצות ולהקציב מבעוד מועד חלק מההכנסה שלכם ( יועצים ממליצים על 10%) ולשמור את הסכום שייצבר בה כקופה ליום סגריר, או, לחלופין, לקופה שממנה תוכלו לממן חלק מהרצונות ומהחלומות שלכם.

עצם השינוי הוא המשתנה הקבוע היחיד

בעולם שבו עצם השינוי הוא המשתנה הקבוע היחיד, חשוב לעשות דברים שהם בשליטנו: להתנהל נכון, להתייעל, לחסוך, לצרוך באופן שקול ומבוקר, להשוות מחירים, לא לספק דחפים רגעיים כאן ועכשיו, לא ללכת שולל אחרי פרסומות. העולם המודרני אופף ומציף אותנו  בשפע בלתי נדלה ובלתי ניתן לשליטה של גירויים ופיתויים. כך משדלים אנשים לקנות מה שהם לא צריכים ומה שלא יועיל להם חרף ההבטחות הגלומות בפרסומות. התנהלות כלכלית נכונה מחייבת, בין השאר, הפעלת שיקול דעת וקור רוח גם מול המבצעים החמים והמפתים ביותר.

 

קטגוריה:, פורסם ב27/07/2017

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.