הלוואה לצורך רכישת עסק פעיל

אם אתם יזמים ואתם צריכים הלוואה על מנת לרכוש עסק פעיל, דעו שתוכלו לקבל אותה דרך מסלול ההשקעות של הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. מדובר על הלוואה בערבות מדינה, כאשר במסגרתה אתם כיזמים יכולים לקבל מימון חלקי מהקרן על סך סכום רכישת העסק ומימון מלא מהקרן על השקעה בעסק הפעיל שאתם רוכשים. 

מהי ההגדרה לרכישת עסק פעיל?

הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים מגדירה רכישת עסק פעיל, אם אתם כיזמים רוכשים במתן תמורה כספית את העסק שיש לו פעילות קיימת. אותו עסק צריך להיות מוגדר כעוסק מורשה או כחברה בע"מ. 

מה הקרן מעניקה לכם?

אתם יכולים לקבל מימון של 35 אחוז מסך שווי רכישת העסק וכמו כן לקבל מימון מלא במידה ואתם צריכים לבצע השקעה נוספת בעסק שאתם רוכשים. חשוב לציין, שסך המימון לא יעלה על 500 אלף שקלים. ננסה להמחיש את המימון ואת מה שהקרן מעניקה לכם עם דוגמה. נניח שאתם יזמים שמעוניינים לרכוש בית מלאכה שמתעסק בעיבוד שבבי. אתם כיזמים רוצים להעביר לבעל העסק סכום כסף אותו סיכמתם ביניכם, בתמורה להעברת הבעלות מבעל העסק אליכם. אם סיכמתם על סכום של 300 אלף שקלים, אתם כיזמים מחויבים לשלם את הסכום הזה עבור העברת הבעלות. אם אתם תפנו לקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, אתם תוכלו לקבל הלוואה של 105 אלף שקלים, שמסתכמת ב-35 אחוז מסך עלות הרכישה שלכם. יתרה מזאת, מגיע לכם גם לקבל סכום נוסף של עד 395 אלף שקלים עבור השקעה בעסק. השקעה כזאת יכולה להיות שיפוצים במקום העסק, רכישה של ציוד ומכונות ועוד. 

מהם תנאי ההלוואה?

עליכם להציג בטחונות מינימאליים של 25 אחוז. ההלוואה שתקבלו, תיפרס לחמש שנים. הריבית על הלוואות הניתנות במסגרת של הלוואות בערבות מדינה, יכולה לנוע בין פריים + 2 אחוז לבין פריים + 3.5 אחוז. מדובר על הלוואות לעסקים ויזמים הניתנות בתנאים טובים ומגוף מוכר וידוע כמו, הקרן לעסקים קטנים.

מסלול השקעות לרכישת עסק קיים – מה עוד חשוב שתדעו?

על מנת לזרז ולייעל את תהליך קבלת ההלוואה, אתם תצטרכו להראות הסכם רכישה חתום על ידי הבעלים הנוכחי של העסק. אתם גם תצטרכו להציג נתונים פיננסיים של העסק שאתם רוכשים. אתם תצטרכו להראות 20 אחוז של השתתפות בהון עצמי על סכום היתרה שאותה אתם מבקשים מהקרן וכל זאת לטובת השקעה נוספת שתצטרכו להשקיע בעסק שרכשתם. עליכם גם לעמוד בכל תנאי הסף הנדרשים על מנת להגיש את הבקשה לקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים.

שורה תחתונה

אל תפספסו את ההזדמנות שלכם לקבל הלוואה באמצעות הקרן לעסקים. אם אתם לא בטוחים מה מגיע לכם ואיך לבצע את התהליך, תוכלו להגיע ישירות לפגישה וכמו כן תוכלו גם לפנות לחברות המספקות שירותי ייעוץ עסקי ולברר איתן כיצד להגיש בקשה לקבלת הלוואה.

קטגוריה:, פורסם ב18/07/2019

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.