מכירת עסקים

עסקים למכירה הם לכאורה תחום שכרוך בו כאב גדול – לפעמים אנחנו מוכרים עסק כי הוא לא הצליח, או כי הוא לא עומד בציפיות שלנו או פשוט כי נמאס לנו. אבל לפעמים יש נסיבות קצת יותר משמחות, בגללן נרצה למכור את העסק שלנו, כמו לדוגמא לצבור הון גדול בכדי להתקדם אל עסק אחר, או פשוט כי שבענו מספיק מהעולם העסקי, ואנחנו יכולים למכור את העסק ולפרוש לחיים שקטים ונעימים.

אבל גם אם העסק שלנו נמכר בנסיבות קצת פחות נעימות, זו לא סיבה להפוך את התהליך לטרגדיה. ההפך הוא הנכון – אתם צריכים לראות את מכירת העסק שלכם בתור הזדמנות לפתוח דף חדש בחיים שלכם, ואחרי הכל – אתם לא סוגרים את העסק, אלא בסך הכל מעבירים אותו לידיים אחרות.

הדרכים לבצע מכירת עסק כמו שצריך

השלב הכי קריטי במכירה של עסק היא למצוא את המשקיע שיסכים לקנות. אבל עוד לפני שאתם רצים לחפש את המשקיע, חשוב שתעריכו את השווי של העסק שלכם כמו שהוא באמת. אל תנסו להעריך אותו בעצמכם – פנו אל רואה החשבון שלכם שיעזור לכם, יסתכל על ההוצאות וההכנסות שלכם, ויעריך את שווי העסק שלכם – הדבר ייתן לכם את הנתונים האמיתיים להציג למשקיעים השונים.

לאחר שהערכתם את שווי העסק, הגיע הזמן להציג אותו למשקיעים השונים. בעבר, אנשים נאלצו לשלם מחיר ללוחות מודעות בעיתונים, שהציעו אפשרויות שונות לפרסום של מכירת עסקים שונים, אבל כיום בעזרת האינטרנט, אפשר להציע בקלות, בפשטות, במהירות וללא תשלום במקרים רבים, הצעות שונות של עסקים למכירה – ולחכות שיפנו אלינו. מרבית המשקיעים משתמשים כיום באינטרנט, על מנת למצוא השקעות שונות, ולכן מדובר בשיטה הטובה ביותר.

ומה עושים כשהמשקיע יוצר קשר?

פנה אליכם משקיע פוטנציאלי. אחד הדברים הכי חושבים זה להציג לו את הנתונים כמו שהם – כמובן שצריך להלהיב אותו ולשכנע אותו שכדאי לו להשקיע, אבל מבחינת המספרים השונים, הרווחים וההפסדים – צריך להציג לו את התמונה המדויקת, כי ממילא היא תיחשף לו עוד לפני חתימת העסקה. גם אם העסק שלכם לא ריווחי במיוחד, אין שום טעם להסתיר את זה. להפך – יש משקיעים רבים שמחפשים דווקא לקנות עסק פחות רווחי במחיר נמוך יחסית – ולהרים אותו לגבהים חדשים.

בכל אופן, להצגה של נתונים אמיתיים יש חשיבות גדולה, כי אפילו אם המשקיע הפוטנציאלי לא יגיע לעסקה – הוא יכול בהחלט להפיץ את השמועה בדבר עסק שעומד למכירה, והעובדה שאתם מתנהלים בצורה אמינה, כמובן רק מגבירה את הסיכויים למצוא כמה שיותר מהר משקיע.

קטגוריה:, פורסם ב11/09/2014

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.