עבודה זמנית

אחת הסוגיות העיקריות עמן יש להתמודד בעת הקמת עסק היא סוגיית המימון. אולם בניגוד לדעה הרווחת, הבנק הוא לא תמיד האפשרות האידיאלית. לכן אם אתם עומדים בפני הקמת עסק חדש, לפניכם אפשרויות המימון שעומדות לרשותכם.

המצב האידיאלי הוא שכל אדם הרוצה להקים עסק יקבל הלוואה מהבנק לשם כך אולם בפועל, לא תמיד כך הדברים אמורים והבנקים לא ששים לחלק הלוואות לעסקים, במיוחד אם הם רואים כי אין זה משתלם להם מבחינה כלכלית. לכן לא פעם על בעלי עסקים להיות קצת יותר יצירתיים ולנסות לגייס את הכסף ממקורות אחרים וכך להעמיד בטחונות נאותים לפני המערכת הבנקאית. אולם כאן נשאלת שאלת השאלות והיא כיצד יכולים בעלי העסקים לגייס אשראי ומאין הם יכולים להשיג את אותו המימון הראשוני להקמת עסק חדש? למעשה ישנם מספר גופים אשר כל מטרתם היא לתת יד לדבר ולסייע בעת השגת מימון וגיוס הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים.

קרנות ממשלתיות לעסקים קטנים ובינוניים

ממשלת ישראל פועלת לעידוד יזמים ולכן מסייעת לפעילותם של עסקים קטנים ובינוניים באמצעות קרנות מימון מטעם משרדי הממשלה השונים. על פי רוב קרנות מימון ממשלתיות מעניקות הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים או סיוע כספי, זאת בתנאים נוחים מהיבטים רבים. עם זאת כדי ליהנות מהסיוע יש לעמוד בקריטריונים שונים המגדירים הן זכאות והן את גובה היקף הסיוע. ישנם סוגים שונים של קרנות מימון ממשלתיות בסדרי גודל שונים, אולם לכולן יתרון אחד מובהק והוא דרישות נמוכות של ערבויות ובטחונות.

קרנות מימון ציבוריות לפיתוח עסקים קטנים ובינוניים

בישראל ישנן גם קרנות רבות ולא ממשלתיות אשר גם הן פועלות להשגת מימון וגיוס הלוואות בעת פתיחת עסק. לרוב קרנות אלו פועלות בפריפריה ומטרתן חיזוק אוכלוסיות מוחלשות. גם כאן מדובר במתן סיוע ומימון בתנאים משתלמים בעליל, בהשוואה לבנקים, כאשר רבים המקרים בהם גופים אלו פועלים ללא מטרות רווח ועל כן יכולים להציע הלוואות זולות ותנאי החזר נוחים. על פי רוב קרנות אלו פועלות על בסיס תרומות ולא למטרות רווח ולכן יכולות להציע מימון וסיוע לעסקים אשר אולי לא היו זוכים למענה הרצוי בעת הפנייה למוסדות הפיננסיים המקובלים.

פנייה לייעוץ מקצועי

כאמור ישנן קרנות רבות בהן ניתן להיעזר כאשר עולה הצורך בהלוואה. אולם לא פעם בעלי עסקים שזו להם הפעם הראשונה, אינם יודעים כיצד למי עליהם לפנות על מנת לגייס מימון בכוחות עצמם. לשם כך ישנם גופים אשר כל מטרתם היא לספק שירותי ייעוץ מקצועיים ולסייע לאותם בעלי עסקים לגייס את ההון ולהתוודע לאפשרויות המימון אשר עומדות לרשותם. המטרה העומדת מאחורי פעילותם של גופים אלו היא לעודד יזמות עסקית וללוות עסקים קטנים ובינוניים במישור הפיננסי למן הרגע הראשון, החל בהקמת העסק, דרך ייעוץ פיננסי, ניהולי ותפעולי ועד ייעוץ בשיווק ומכירות.

 

קטגוריה:, פורסם ב09/05/2017

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.