איך למצוא משקיע למיזם

נדרשים למימון להמשך פיתוח המיזם והפיכתו מרעיון עם פוטנציאל למקור רווח? זה הזמן לדעת יותר על הליכי איתור משקיע למיזם 

ההשקעה הכספית הראשונית בכל מיזם עסקי כזה או אחר, מתבצעת ברוב המקרים על ידי היזם עצמו ו/או סביבתו הקרובה, לרבות, חברים ובני משפחה, אך ברוב המקרים, מדובר בהשקעה מינימאלית אשר איננה מאפשרת למיזם להתפתח ולשגשג, ולכן, חלק גדול מהיזמים בתחומי היזמות השונים, פונים בשלב כזה או אחר לאפיקי השקעה שונים באמצעותם הם יוכלו להשיג את המימון הנחוץ לכם להמשך הדרך. 

אז איפה מוצאים משקיעים? 

השקעה כספית במיזם כזה או אחר על ידי גורם חיצוני, מהווה סוג של שותפות במיזם, כאשר צד אחד מביא את הרעיון והאמביציה הנדרשת לצורך פיתוח המיזם והצד השני מביא איתו את הכסף הנחוץ לצרכי המשך פיתוח המיזם. כפועל יוצא מכך, הצד המשקיע מעוניין לשים את כספו על מיזמים בעלי פוטנציאל לרווחיות כזו או אחרת בעתיד לבוא, ולצורך כך, על היזם להציג בפני המשקיע תכנית עסקית מפורטת ורחבת היקף (ככל הניתן) אודות המיזם. 

חשיבותה של התוכנית העסקית במסגרת הליכי איתור משקיעים למיזם

תוכנית עסקית היא למעשה סוג של  מסמך עסקי המפרט בתוכו את כל ההיבטים הנלווים והנחוצים לצרכי תפעול עסקים ומיזמים באשר הם. הכנתה של תכנית עסקית נדרשת לכל מיזם ולכל עסק ללא קשר ליכולותיו הכלכליות של היזם/בעל העסק, וזאת לנוכח חשיבותה של התכנית העסקית בהתוויית דרכי פעולה אסטרטגיות לצורך מימוש פוטנציאל הרווח של בית העסק או המיזם. 

כאשר אתם ניגשים לאתר משקיע בסכום כזה או אחר למיזם, קיימת חשיבות רבה להימצאותה של תכנית עסקית המפרטת בתוכה את כל המידע הנדרש לו לצורך היכרות מעמיקה עם המיזם ועם פוטנציאל הרווח הטמון בו. ברוב המקרים, מומלץ להיוועץ עם יועץ עסקי מנוסה המתמחה בבניית תוכניות עסקיות לכל סוגי המיזמים והעסקים, וזאת על מנת להציג בפני המשקיע הפוטנציאלי, שכבר ראה תכנית עסקית אחת או יותר במהלך חייו, את התכנית העסקית המורחבת והמפורטת ביותר אשר תעניין אותו בהשקעה הנדרשת. 

אל תצאו לדרך ללא תכנית עסקית! 

אין זה משנה היכן תמצאו את המשקיעים הפוטנציאליים הנדרשים לכם, בפעילות ברשתות החברתיות או במסגרת תערוכות מקצועיות כאלו ואחרות, מה שחשוב הוא שכאשר אתם נפגשים עם משקיע פוטנציאלי, זה שתהיה לרשותכם תכנית עסקית מורחבת ומפורטת המגלמת בתוכה את פוטנציאל הרווח של המיזם. אז למי אתם מחכים?  זה הזמן ליצור לעצמכם תכנית עסקית שתרשים כל משקיע פוטנציאלי.

קטגוריה:, פורסם ב14/09/2020

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.