תיווך עסקים למכירה

מחפש הלוואה לעסק קטן? עסק בינוני?
מעוניין להגדיל את מסגרת האשראי?
לאחד הלוואות בצורה משתלמת יותר?

אשראי עסקי הינו החמצן של עסקים קטנים ובינוניים בישראל. בכדי להקים עסק חדש, לפתח עסק קיים או לרכוש פעילות עסקית קיימת – חייבים מימון חיצוני. כיום לא תמיד קל לקבל הלוואה עסקית בבנק, ולכן התפתחו בשוק מגוון ערוצי אשראי חלופיים, לרבות הלוואות בערבות מדינה, שהופכות את חיי העסקים להרבה יותר קלים.

עסקים קטנים ובינוניים חשובים לכלכלה

ידוע כי עסקים קטנים ובינוניים הינם יצרי מקומות העבודה המובילים במשק. תרומתם למשק הינה אדירה, הן במובן של יצירת מקומות עבודה, והן בעידוד הצריכה הפרטית. יחד עם זאת, סקטור זה מופלה לרעה מבחינת תנאי אשראי. בנקים וגופי השקעות רבים, הקשיחו לאורך השנים את התנאים לקבלת הלוואות לעסקים, וכעת נוצר סוג של מחנק אשראי בשוק. המדינה מצידה, התערבה בסיטואציה שנוצרה באמצעות הלוואות בערבות מדינה, שנועדו לפתוח את שוק האשראי להרבה יותר עסקים.

מיהם הגופים המספקים הלוואות לעסקים?

אם בעבר הבנקים סיפקו הלוואות לעסקים באופן בלעדי, כיום נכנסו לתחום מגוון קרנות לעידוד הכלכלה, המספקות הלוואות בערבות מדינה בתנאים נהדרים. בכל קרן, מופעלת ועדת אשראי מסודרת, הבוחנת אלפי בקשות חדשות מדי שנה. כמו כן, ישנם גופים פרטיים המייעצים לעסקים קטנים ומלווים אותם בתהליך לקבלת ההלוואה המיוחלת. הניסיון מלמד שלא כל הגופים הפרטיים אכן מגדילים את הסיכוי לקבלת ההלוואה, אך הם בהחלט מזרזים את תהליך הגשת הבקשה.


באילו סכומים מדובר?

כיום ניתן למצוא במשק 3 מסלולי אשראי מרכזיים:

> הלוואות לעסקים בהקמה עד 100,000 ש"ח – מדובר בהלוואות בסכומים נמוכים יחסית עבור עסקים קטנים בהקמה או עסקים קטנים שנקלעו למשבר. הלוואות אלו ניתנו באישור מהיר ואינן דורשות התחייבויות מיוחדות מהצד הלווה. מה שכן, ברוב המקרים נדרש בעל העסק לספק ערבות אישית להלוואה.

> הלוואות לעסקים בינוניים עד 500,000 ש"ח – הלוואות שאישורן דורש הגשת מסמכים רלוונטיים, לרבות מאזנים ותוכנית עסקית. אם בוחרים במסלול של הלוואה בערבות מדינה, התנאים אטרקטיביים למדי, ומותאמים ליכולת ההחזר של העסק. כאמור, ישנם גופים פרטיים המסייעים בהגשת כל המסמכים הרלוונטיים (תשלום סמלי).

> הלוואות לעסקים בינוניים/גדולים עד 5,000,000 ש"ח – הלוואות לעסקים בסכומים גבוהים, המאושרות ע"ב מאזני החברה, תזרים המזומנים והתוכנית העסקית. חברות עושות שימוש בהלוואות מסוג זה לצורך מימון יבוא, מיחזור חוב ורכישת מתחרים.

אופציה נוספת – אשראי חוץ בנקאי

מול הבנקים, מתחרות גם חברות אשראי רבות וחברות הביטוח. כיום, עם פתיחת השוק והרפורמות בשוק האשראי, הרבה גופים מזהים הזדמנות בשוק העסקי. נוצרה תחרות חיובית בין הגורמים השונים, והדבר פועל לטובתם של בעלי עסקים קטנים ובינוניים. למעשה, ישנם גופים פרטיים אשר מסוגלים לבצע סוג של "מכרז ריביות" בין גופים שונים, במטרה למצוא את ההלוואה בתנאים הנוחים ביותר עבור העסק שלך. שירותים מסוג זה כרוכים בתשלום, אך ברוב המקרים החיסכון הוא אדיר. כמה פשוט, מבצעים השוואת מחירים יסודית בין כל ההלוואות שמציעים לנו.

דגש אחרון

למרות הקלות שבה מאושרות הלוואות לעסקים בהקמה, חשוב להדגיש כי הלוואות חייבים להחזיר. על כן יש לתכנן מראש כיצד יעשה שימוש מיטבי בכסף שמקבלים, ע"מ לייצר הכנסות חדשות והמשכיות. הטיפ שלנו הוא לקחת הלוואה לעסק, רק במסגרת תוכנית עסקית מסודרת, שתבטיח שימוש נכון במשאבים החדשים.

קטגוריה:, פורסם ב25/03/2019

0 תגובות על המאמר

הוסף תגובה  

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.